8 PAGRINDINIAI MITAI APIE RĄSTINIŲ NAMŲ STATYBĄ


vasarnamiai 1

Šiuolaikiška statyba iš rąstų, nesvarbu ar tai būtų namas, vasarnamis, ar pirtis – kelia daugybę klausimų ir abejonių. Pasenusi, iškreipta informacija internete, ne visada atitinka realybę, o specialistų nuomonė prisideda prie klaidingo požiūrio formavimo apie medinę statybą ir jos galimus privalumus.

Kad padėtumėme labiau pažinti tikrąją situaciją ir išsklaidyti visas abejones apie rąstinių namų statybą, pateikiame - 8 dažniausiai vyraujančius mitus.

1175x486x2

1. Rąstinis namas - tai tik poilsiui skirtas pastatas, netinkamas gyventi ištisus metus

Dažnai pastebime susiformavusią žmonių nuomonę, kad nuolatinis gyvenimas rąstiniame name galimas tik šiltuoju metų periodu, o žiemą - tik nuvažiuoti trumpam poilsiui ar linksmybėms. Kai kalbama apie rąstinį namą, dažniausiai įsivaizduojamas nedidukas namelis, tinkantis tik poilsiui vasarą, o nuolatinis gyvenimas tokiame pastate sunkiai suvokiamas. Ši nuomonė dažnai grindžiama tuo, kad daugelis turi sodo namelius, vasarnamius, kurie yra karkasiniai, pastatyti tik su būtiniausiais patogumais, kaip apačioje nurodytoje nuotraukoje.

karkasinis  namas

Tačiau rąstinis namas gali būti toks pats patikimas būstas, kaip ir mūrinis ar blokinis namas. Šiuolaikinis medinis statinys - tai kruopščiai suplanuotas būstas su kokybiškomis durimis, langais,stogo danga, signalizacija ir visomis būtiniausiomis interjero detalėmis. Pagrindinis skirtumas - rąstinės ar medinės sienos, vietoj įprastų tinkuotų ar plytinių. Kalbant apie medines sienas, kiekvienas žmogus turi savo skonį, tad jos gali būti įvairios– rankinio, mašininio arba klijuotų rąstų.

Rastinis namas su 4 miegamaisiais didziule svetaine terasa garazu

Ko gero visi žino, kad rąstinis namas pasižymi ekologiškumu. Gyvenimą rąstiniame name galime palyginti su gyvenimu idealiai vėdinamame ir kondicionuojame bute, kuriame oro kokybė atitinka visus nustatytus higienos normų reikalavimus (šiluma, drėgnis, oro kaita). Tinkamai apšiltintos rąstinės sienos greitai įšyla ir lėtai vėsta, o vasarą nepraleidžia karščio į vidų bei optimaliai sureguliuoja drėgmę patalpose.

2013-08-28-352

 

2013-08-28-353

 2. Rąstinis namas – nekokybiškas ir pigus

Šis mitas dažnai matomas socialiniuose tinkluose, forumuose, tačiau tai nepagrįsta ir neatitinkanti realybės nuomonė. Visame pasaulyje rąstinis namas - tai prestižinis būstas. Jeigu suręstas iš kokybiškų medžiagų – pakankamai brangiai kainuoja.

Dvieju auktu rastinis karkasinis namas

Lyginant su kitomis šalimis,rąstinį namą pastatyti kainuoja pigiau, nei blokinį. Pagrindinė to priežastis - mediena ir dailidžių darbo įkainiai yra mažesni, nei užsienyje. Be to, pasirinkdami medinį namą, jūs įsigyjate individualų būstą, pradedant nuo jo išorės, baigiant individualiu interjero dizainu.

Medinio namo pagrindinė žaliava yra pušies ar eglės mediena, tačiau interjerą daugelis paįvairina - gipso kartonu, kurį vėliau išklijuoja tapetais ar nudažo, mūrinėmis ar akmeninėmis pertvaromis, taip pat plytelėmis ar kitais elementais.

rastinio namo interjero detales

Namo viduje pagal kiekvieno pageidavimus sumontuojama įvairi įranga: šildymo katilas, geoterminis šildymas, židinys, sūkurinę ar paprasta vonia, sauna, virtuvė su dujine ar elektrine virykle, šildomos grindys ir t.t.

medinis namo interjeras

 3. Mediniai namai - atgyvenę ir nemodernūs

Rąstinis namas pasižymi išskirtine estetika bei architektūriniais sprendimais. Šio tipo namai be jokios papildomos apdailos patraukliai atrodo tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Šiuo metu architektai gali pasiūlyti ne tik klasikinės architektūros projektų – keturios sienos plius dvišlaitis stogas, bet ir modernių pavyzdžių, kuriuose naudojama daug stiklo, siūlomos erdvios terasos, vienšlaičiai stogai ir panašiai. 

Jeigu norite gyventi sveikoje aplinkoje, mėgstate natūralumą, siekiate išvengti sudėtingos apdailos darbų - rinkitės rąstinį statinį.

 4. Medinio namo statyba – tai labai ilgas procesas, o informacijos apie statybos būdą trūksta

Daugelis, kurie mąsto apie tokio tipo namo statybą, prisiskaito pasenusios informacijos internete ir galvoja, kad statant rąstinį namą, procesas užtruks mėnesių mėnesius. Nors ištikrųjų tokio namo statyba, lyginant su mūriniu pastatu, yra daug greitesnė. Pamatų liejimas užtrunka tiek pat laiko. Rąstinio namo sienojus galima surinkti per kelias dienas, o stogo konstrukciją su danga - per dvi savaites. Teisingos informacijos apie rąstinių namų statybą yra užtektinai, tik jos reiktų ieškoti - didelę patirtį turinčiose įmonių svetainėse. Tokios įmonės yra parengusios išsamius technologinių procesų aprašymus, įvairius straipsnius.

procesas13

5. Rąstiniame name sunku pritaikyti šiuolaikines apdailos medžiagas.

Mediniame name neabejotinai tinka visos šiuolaikinės ir visiems įprastos vidaus apdailos medžiagos. Įrenginėjant vidųgalima ir yra naudojamos įvairiausios apdailos medžiagos: pradedant nuo akmens masės plytelių, baigiant medine grindų danga. Taip pat nevaržomai naudojami ir visi kiti interjero elementai - laiptai, židiniai. Įrenginėjant tokio tipo būstą, reiktų atsižvelgti į tam tikras detales. Pvz: stacionariai sumontuota laiptų konstrukcija nepritvirtinta specialiais elementais, galėtų kelti problemų sėdančiam namui išlaikyti stabilumą.

rastinio namo interjero

6. Rąstinis namas turi didesnę gaisro tikimybę nei plytinis ar mūrinis.

Veikiamas tiesioginės ugnies rąsto pirminė būsena -smilkimas, tai neleidžia įkaisti kitai šinos pusei. Rąstinė konstrukcija ilgiau dega nei mūrinėtad pačios konstrukcijos ilgą laiką išlieka neįlinkusios ir stabilios. Iš tokio namo galima ilgesnį laiką evakuoti žmones. Taip pat – visų rastinių namų paviršiai yra padengiami antipireniniu tirpalu, apsaugančiu medieną nuo galimo užsidegimo, be to, rąstiniam namui yra sumontuojami saugūs kaminai.

7. Rąstinis namas - neilgaamžiškas

Tai dar vienas dažnai pasitaikantis mitas apie medinius namus. Kokybiškai pastatytas ir tinkamai prižiūrėtas rąstinis būstas, tarnaus bent jau 150 ar 200 metų, o jo remontas bus žymiai paprastesnis, kadangi nereikalaus sienų gramdymų, tapetų keitimų, dažymų, tinkavimo ir pan. Natūralu, kad rąstus veikia gamtiniai reiškiniai (saulė, lietus, temperatūrų kaita) Todėl priklausomai nuo dažų rūšies, perdažyti sienas gali prireikti tik po 10m. o viduje tai viskas priklauso nuo noro atsinaujinti. Galima nieko nedaryti ir 30m.

apsiltinimas

apsiltinimas1

Mūsų įmonės gamybos procesas tik šiltus, modernius rąstinius namus, kurie tik iš medžio būti negali. Dabartiniai namai turi būti sandarūs ir turėti gerą šiluminę varžą, o vien tik rąstas to suteikti negali. Sienos statomos iš dvigubų rastų, o padengti išorę galima ir kitokiom medžiago. Pvz: rūdijančia CorTen tipo skarda. Apskardinus namo išorę, visam laikui pamiršite lauko apdailos darbus.

namas 1

8. Rąstai, nupurkšti chemikalais - gali neigiamai paveikti žmogaus sveikatą

Mediena – ekologiška statybinė medžiaga, neturinti jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Nustatyta, kad natūralios medienos spalva teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę, ramina nervų sistemą ir sukuria palankias sąlygas pilnaverčiam poilsiui. Taip pat, elektrostatinės medienos savybės neleidžia patalpoje kauptis statinei elektrai, kambariuose nejuda dulkės, sukeliančios alerginius negalavimus, o kalbant apie chemikalus - naudojamos medžiagos yra ištirtos ir atitinka visus standartus.

rastinio namo zidinys

Galbūt svajojate apie naują būstą? Norite pasistatyti jaukų, modernų, šiltą, bet nelabai brangų namą? Jūs tada privalote pamąstyti apie rąstinius namus.

Kodėl klientai renkasi dirbti su "Astreta"?

• Įgyvendiname procesą nuo iki – siūlome visas reikalingas paslaugas nuo tos akimirkos, kai Jūs nusprendėte statyti rąstinį namą, vasarnamį ar pirtį: konsultacija, projektavimas, reikiamų medžiagų paruošimas, gamyba, statyba.

• Platus gamybos asortimentas – gaminame viską nuo grindinės lentos iki sudėtingos namo konstrukcijos.

• Užtikriname gamybos kokybę – turime savo gamybinę bazę Kauno rajone (Eigirgalos km.), taigi kontroliuojame visus gamybos procesus ir užtikriname, kad projektai bus įgyvendinti tiksliai ir laiku.

• Patyrusi komanda – mūsų architektas-konstruktorius specializuojasi rąstinių namų projektavime, ilgametę darbo patirtį turintis gamybos cechas vadovaujasi patikrintais vidiniais standartais. Kadangi turime resursus įvykdyti visus proceso etapus – siūlome apgalvotus sprendimus, kuriuos realu ir praktiška įgyvendinti.

• Esame lankstūs, randame sprendimus geriausiai atitinkančius kliento poreikius, visada ieškome kompromisų.

Mūsų atlikti darbai..

Susisiekite su mumis ir papasakokite savo viziją - pasiūlysime tinkamiausią sprendimą Jums.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspausdami mygtuką SUTINKU, sutinkate su slapukų įrašymu į Jūsų kompiuterį. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.