Ar-verta-statytis-pirti-paciam

Artėjant vasarai, dažnas pasvajoja apie pirtį ir jos teikiamus malonumus. Juk tai – puiki vieta, kur galite praleisti atostogas, ilgus savaitgalius, smagiai pabūti su draugais. Pasiryžus imtis veiksmų ir pradėti šio statinio planavimą, iškyla klausimas – kas turėtų užsiimti pirties statyba?

Lauko pirtys statomos pagal tam tikrus reikalavimus

Kaip ir kiekvienam projektui, pirčių statybai taip pat galioja atitinkamos taisyklės. Viena jų – leidimai didesnio nei nustatyta dydžio pirtims. Sekant Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos informacija, jei pirtis yra iki 50 kv. m ploto, o jos aukštis neviršija 5 m, tuomet statybos leidimas nėra būtinas. Kitais atvejais reikia pasirūpinti leidimu.

Tačiau statybos leidimas nėra vienintelė užduotis, kurią reikia atlikti prieš didžiuosius darbus. Taip pat būtina įsigyti aukštos kokybės medžiagas, parinkti tinkamą vietą, apgalvoti ir pasirūpinti vidaus bei išorės apdailos medžiagomis.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, susijusių su pirties statyba, yra tinkamos vietos pasirinkimas. Paprastai asmenys pamiršta, kad lauko pirtys nuo tvoros turi būti nutolusios bent per 3 metrus. Žinoma, apie arti esantį statinį reikėtų informuoti ir kaimynus.

Klaidos itin dažnai pasitaiko jau įrenginėjant pirtį, ruošiant ją naudojimui. Lengviausia suklysti tvarkant elektros laidus ir įtampą: netinkamai įrengus elektros instaliaciją, kyla gaisro grėsmė. Dėl to pirtyje negali būti sudėtingų užraktų, dėl kurių žmogus gali užsitrenkti viduje.

Labai svarbu pasirinkti ir tinkamą krosnelę, sienų medžiagą, kuri galėtų greitai įšilti ir išlaikyti šilumą. Dėl šios priežasties mūsų įmonė renkasi pušį, nes ši mediena įšyla daug greičiau nei, pavyzdžiui, ąžuolas, tačiau taip pat puikiai izoliuoja karštį. Kokia pirties viduje bus kaitra, priklauso ir nuo pasirinktos krosnelės dydžio ir pajėgumų. Pavyzdžiui, akmenų kiekis lemia garų susidarymą, karštį, tad šį žingsnį reikėtų suplanuoti ypač atsakingai.

Patikėkite darbus profesionalams

Kaip geriausiai užtikrinti, kad užsiimant pirties statyba nepadarytumėte jokių klaidų? Atsakymas paprastas - susitarti su profesionalais. Mūsų įmonės statomos lauko pirtys yra ilgaamžės, nes tokius projektus vykdome jau seniai, turime patirties ir esame ištobulinę savo techniką. Priklausomai nuo projekto, užsakovams galime pasiūlyti įvairius sprendimus.

Esant kliento pageidavimui, galime;

• supirkti medžiagas;
• palikti galimybę jam pačiam užbaigti projektą;
• leisti užsakovui apsispręsti, ką atliks jis pats, o ką mes;
• suderinti projekto paruošimą su mūsų architektu arba statyti pagal kliento pateiktą projektą;
• pradėti statybas sklype arba į vietą atvežti jau paruoštą pirtį.

Pirties statyba gali tapti sudėtingu projektu, jei nesate tikri dėl atskirų statybos niuansų. Norėdami išvengti klaidų ir užtikrinti pirties saugumą, pasikliaukite jau ilgą laiką tuo užsiimančiais profesionalais. Prireikus projekto, susisiekite su mumis!

 

Grįžti į naujienas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspausdami mygtuką SUTINKU, sutinkate su slapukų įrašymu į Jūsų kompiuterį. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.