Rastinis namas

Rąstiniai namai, kaip ir kiti įmonės „Astreta“ statiniai, gaminami iš pušies medienos. Tai – puiki izoliacinė mediena, kuri Lietuvoje yra plačiai paplitusi ir auga kiekviename regione. Iš pušies pagaminti objektai yra ilgaamžiai, tvirti ir šilti, todėl rąstinius namus renkasi vis daugiau žmonių. Tai yra ne tik grįžimas prie natūralesnių, ekologiškų medžiagų, bet ir savotiškas priartėjimas prie gamtos. Dažniausiai rąstinių namų statyba vykdoma privačiose teritorijose toliau nuo miesto šurmulio.

Rąstinio namo projektas Bijunas   Rąstinis namas BIJŪNAS / 2 kamb. / 65 kv.m.


Rąastinio namo projektas Madrigalas 3D1
   Rąstinis namas MADRIGALAS / 3-4 kamb. / 150 kv.m.


Rąstinio namo projektas VILA 3D2
   Rąstinis namas VILA / 3-4 kamb. / 120 kv.m.


Rąstinio namo projektas Harmonija 1
   Rąstinis namas HARMONIJA / 3 kamb. / 110 kv.m.

09Danijos namas Danijos namelis / 100 kv. m.

 

02-min Apskardintas rąstinis namas  

namas 1 Rąstinis namas su Corteno skarda / 3 kamb. / 72 kv.m. 

 

Kodėl verta rinktis rąstinius namus?

Rąstiniai namai – nesenstanti klasika, kurie išlieka populiarūs net atsiradus naujoms statybos technologijoms. Mediniai namai iš rąstų mena šimtametes statybos tradicijas, todėl tai puiki investicija, kuri tarnaus net kelias kartas, o kartais gali tarnauti net 100 metų (tinkamai prižiūrint). Rąstinių namų kaina atsiperka dėl savo ilgaamžiškumo.

Rąstinis namas puikiai dera kaimo vietovių kraštovaizdyje. Ar planuotumėte rąstinį namą statyti prie jūros, ar vienkiemyje šalia miško, o galbūt prie ežero – jis harmoningai įsilies į bet kokį gamtos kraštovaizdį. Šiuolaikinės technologijos ir medienos apdirbimas leidžia rąstiniams namams įsilieti ne tik į kaimo kraštovaizdį, bet ir sukurti modernų eksterjerą. Modernus namas iš rąstų puikiai atrodys inkorporuojant šiuolaikinio dizaino elementus – didelius langus, šlaitinį stogą.

Rąstiniai namai yra sveiki, iš natūralių medžiagų ir artimi gamtai. Medis sugeria drėgmę iš aplinkos ir ją atiduoda, taip nuolatos reguliuodamas drėgmės lygį namo viduje. Medinės konstrukcijos „kvėpuoja“, todėl namuose visada bus geras mikroklimatas.

Natūralūs namo paviršiai atrodo ne tik estetiškai, bet ir harmoningai. Mediniai paviršiai ramina, sukuria šiltą namų atmosferą ir komfortą. Sienų grožis tiek lauke, tiek viduje neabejotinai pakelia namo šeimininkų nuotaiką.

Medinius rąstinius namus patogu atgabenti į vietą ir surinkti. Kadangi medienos svoris, lyginant su betonu ar plytomis, yra mažesnis, rąstiniai namai kaina yra pigesni nei betoniniai ar plytiniai, nes nereikia tiek daug pinigų skirti pamatų liejimui ar itin atidžiai rinktis sklypo dirvožemį statyboms. Taip pat sutaupoma pinigų fasado ir vidaus apdailos priemonėms.

Mediniai namai iš rąstų yra itin atsparūs bet kokiam išoriniam poveikiui ir puikiai izoliuoja namą nuo garso išorėje.

Rąstinių namų projektai

Įmonė „Astreta“ siūlo Jums rinktis iš jau suprojektuotų ir konkretų planą turinčių rąstinių namų modelių, kurie gali būti 2 – 4 kambarių. Jų dydis taip pat svyruoja: klientams paliekama laisvė rinktis namus nuo 65 iki 150 kv/m. Tai klasikinio, tačiau kartu ir didelę išliekamąją vertę turintys architektūriniai eksterjero sprendimai. Jeigu Jūsų netenkina pateikti mūsų įmonės pavyzdžiai ir nerandate savo išsvajoto namo, galite savo idėja pasidalinti su mūsų specialistais. Kartu rasime sprendimą ir įgyvendinsime Jūsų rąstinio namo viziją.

Nors kai kurie žmonės vis dar galvoja, kad rąstiniai namai labiau tinka trumpoms atostogoms gamtoje, todėl paprastai statomi sodybose, šiandieninės tendencijos rodo, kad daugėja asmenų, besirenkančių šiuos namus nuolatiniam gyvenimui. Vis dažniau nusprendžiama investuoti į ilgaamžį produktą, kuris atitinka ir aplinkosaugos idėjas.

Skirtinga rąstų apdirbimo technologija

Šiandieninių rąstinių namų statyba skiriasi nuo prieš dešimtmetį buvusių populiarių metodų. Nauji Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimai privertė modifikuoti rąstus ir iš jų gaminamų pastatų statybą. Šiandien jau sunku rasti naujai pastatytus pilno rąsto namus. Dabar vietoj pralaidaus pilno rąsto modelio yra pasirenkamas dvigubas sienojus (rąstai skaldomi, jį užpildant izoliacine medžiaga). Taip gaunamas ypač efektyvus rezultatas: šiluma sulaikoma viduje, ji neišleidžiama į išorę, tad net ir šaltuoju metų laiku namuose visada bus šilta ir jauku.

Rąstinio namo statybos principas

Rąstiniai namai gaminami pasitelkiant esminius rąstinių namų statybos principus. Paruošiamieji darbai prasideda nuo rąstų supjovimo į tam tikrą masę, tada mediena džiovinama krosnyje, skersuojama, obliuojama, pritaikomi sujungimai, medis pilnai paruošiamas naudojimui ir spynavimui. Pats statybos principas yra grįstas lego kaladėlių modeliu, todėl statyba neatima daug laiko.

Į ką atkreipti dėmesį užsakant rąstinį namą?

Šilumos izoliacija. Būtinai atkreipkite dėmesį į statybos metu galiojančius minimalius reikalavimus gyvenamųjų namų medžiagos šilumos laidumui ir pastato energinį naudingumą. Turi būti gerai apšiltintos ne tik sienos, bet ir langai, durys, stogas ir pamatai, nes jie visi praleidžia šilumą. Mūsų statomi rąstiniai namai jau yra modernūs, nes jau yra apšiltinti. Kad pasiekti reikiamą šiluminę klasę, tarp išorinių rastinių sienų dedama akmens vata ir difuzinės plėvelės, kurios leidžia namui kvėpuoti, ir galima pasiekti ir A+ klasę.

Patalpų išplanavimas. Daugiausia laiko praleidžiama miegamajame, virtuvėje, vonioje, todėl šioms patalpoms turėtų būti skirtas itin didelis dėmesys ir jos turėtų būti pakankamai didelės. Jei šeima yra didelė, būtinai apsvarstykite turėti kelis vonios kambarius. Miegamuosius išplanuokite taip, kad jie būtų ramiajame namo gale – toliau nuo gatvės ir triukšmingų kambarių.

Elektros instaliacija. Elektros instaliacija būna paslėpta tarpusienyje ir pačiuose rąstuose su visomis apsaugomis nuo gaisro ir kitokių pažeidimų.

Geras patalpų klimatas ir vėdinimas. Nuolatos palaikoma optimali temperatūra, drėgmė, triukšmo lygis sukurs komfortą jūsų namuose. Statybų metu turi būti naudojamos namą sandarinančios ir šilumą išsaugančios medžiagos, pasirūpinama vėdinimu.

Natūralus apšvietimas. Projektuojant namo langus parinkite jiems vietą taip, kad natūralios šviesos šaltiniai nebūtų užstoti lauke esančiais statiniais ar augmenija.

Statytojo / medžiagų gamintojo patikimumas. Svarbu atidžiai pasirinkti namo statytoją, kad investavus dideles sumas pinigų į kokybiškas medžiagas netektų nusivilti galutiniu rezultatu ar tektų laukti netikėtai užsitęsusios statybos pabaigos.

Rąstinis namas – kainą nusistatote patys

Rąstinio namo kaina atitinka ilgaamžiškumo ir kokybės santykį. Ji keičiasi priklausomai nuo namo dydžio, išplanavimo sprendimų (ar jie bus standartiniai ar įmantrių formų). Rąstinių namų kainos gali skirtis ir priklausomai nuo pasirinkto statybos proceso: jei pasirinksite dalinę statybą, pavyzdžiui, paruošime rąstines sienas, tačiau kitomis namo dalimis rūpinsitės Jūs, kaina bus pigesnė, tačiau bus sunku užtikrinti viso statinio kokybę.

Rąstinio namo kaina tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų medžiagų. Vėlgi, rekomenduojame rinktis mūsų apdirbtus medienos rąstus, nes taip galėsime garantuoti medžiagų kokybę. Jei yra poreikis, galite medžiagas susipirkti ir patys. Mums labai svarbus Jūsų patogumas ir pasirinkimo laisvė, taigi paliekame galimybę patiems užsakovams koreguoti kainos ribas.

Jeigu nesate tikri, kiek kainuos rąstinis namas, visada galite kreiptis į mus ir mes, atsižvelgę į Jūsų norus, pateiksime preliminarią kainą, kuri Jums padės orientuotis ir priimti galutinį sprendimą. Be to, atidavus visą gamybos ir statybos procesą mūsų įmonei, galėsite būti tikri, kad raktus gausite į pilnai įrengtą statinį, kuris iš karto taps jaukiais Jūsų namais.

Mūsų statomų (nuo pamatų išliejimo iki raktų atidavimo) rąstinių namų kainos prasideda nuo 600 €/kv.m. Dėl tikslesnės kainos, susisiekite su mumis ir galėsime aptarti individualiai Jums tinkantį variantą bei jo kainą.

Susiekite su mūsų specialistais, kurie padės realizuoti Jūsų rąstinio namo viziją!

 

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspausdami mygtuką SUTINKU, sutinkate su slapukų įrašymu į Jūsų kompiuterį. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.