ekologiški rąstiniai namai

Gyvenamąją vietą kiekvienas renkasi pagal savo norus, finansines galimybes, būsto būklės bei kainos santykį. Tiesa, daug reikšmės dabartiniam žmonių pasirinkimui turi ir ekologija: dabar populiarėja rąstiniai namai, statomi iš visiškai natūralių medžiagų, užtikrinantys šilumą ir jaukumą. Jų konstrukcija, savybės turi ir daugiau privalumų.

Gyvenimo rąstiniame name pliusai

Kuo iš kitų statinių išsiskiria rąstiniai namai? Kaina, dizainas, statybos technologija, - visa tai pelno pranašumą ir žmonių simpatijas. Vis labiau pastebima, kad medinių namų projektai vėl grįžta į rinką, iš kurios juos kuriam laikui buvo išstūmę mūriniai namai.

Mediena (paprastai pušies) namų statybai naudojama dėl to, kad:
• yra ne tik ilgaamžė, bet ir gerai izoliuoja šilumą, tad žiemą namie bus šilta ir jauku;
• ją lengva rekonstruoti;
• namuose išlaikomas švarus oras (itin svarbu alergijas turintiems asmenims);
• medienos spalva ir kvapas teigiamai veikia asmens nervų sistemą, ramina;
• naudojamos natūralios medžiagos, kurios nekenkia nei gyventojams, nei aplinkai.

Taip pat reikšmės turi ir gana nedidelė rąstinių namų kaina. Tinkamai paruoštas ir vykdomas projektas atsieina ne tik mažiau pinigų nei mūrinio namo, bet ir jo statybos procesas vyksta greičiau.

Statybos etapai

Namų projektai pritaikomi prie individualių poreikių, tad kiekvieno statybos procesas skiriasi, tačiau tam tikri etapai išlieka tie patys;
• pušies rąstai yra supjaustomi į reikalingo ilgio ir formos masę;
• medienos masė yra džiovinama, kol pasiekia 14 – 16 proc. drėgmę (cheminės medžiagos – nenaudojamos);
• išdžiūvę rąstai yra apdirbami. Dėl pasikeitusių Europos Sąjungos standartų, rąstai turi būti perpjauti per pusę, kad būtų galima įdėti apšiltinimo medžiagą;
• galiausiai mediena yra dažoma ar lakuojama, siekiant apsaugoti ją nuo išorinio aplinkos poveikio.

 

Priklausomai nuo to, kokių apdailos medžiagų prireikia, kai statomi rąstiniai namai, kaina gali keistis. Dažniausiai apdailai taip pat rekomenduojama pasirinkti natūralias medžiagas, kurios leistų maksimaliai išnaudoti gerąsias medienos savybes. Vienas iš pavyzdžių, pasirinkus rąstinį namą - nebūtina įrengti kondicionavimo sistemos, kuri reikalinga mūriniams namams ir kainuoja nemažai.

Rąstinių namų priežiūra

Visi namų projektai nurodo atitinkamą statinio priežiūrą. Pavyzdžiui, ilgainiui rąstinius namus veikianti drėgmė gali lemti pelėsio atsiradimą, todėl nors statinys turi visapusišką apsaugą nuo lietaus ar sniego, po kurio laiko jį reikėtų papildomai impregnuoti, lakuoti.

Rąstiniai namai kaina ne tiek daug skiriasi nuo mūrinių namų, tačiau jų ekologiškumas – nenuginčijamas. Šiuose namuose neplinta alergijos, nereikia papildomų vėdinimo sistemų, o pati mediena sukuria jaukumą. Norite natūralių namų? Susisiekite su mumis!

Grįžti į naujienas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspausdami mygtuką SUTINKU, sutinkate su slapukų įrašymu į Jūsų kompiuterį. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.